eBay, GittiGidiyor'un Kapanacağını Açıkladı
Yazar: Editör 20.06.2022 138 0
Paylaş

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından GittiGidiyor kapanıyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret oyuncularından biri olan eBay tarafından 2011 yılında bünyesine katılan GittiGidiyor faaliyetlerini durdurma kararı aldı. 2011 yılında GittiGidiyor’un %93’lük hissesini satın alan eBay Türkiye operasyonunu GittiGidiyor platformu üzerinden yürütüyordu. Ancak aradan geçen 11 senenin ardından eBay yaptığı açıklamayla GittiGidiyor’u kapatma kararının alındığını ve 18 Temmuz itibariyle sipariş alımının kapatılacağını duyurdu.eBay’in GittiGidiyor’da yaptığı açıklama ise şu şekilde;

“GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay'in çatısı altında geçirdik.

Ve bugün veda zamanı...

eBay'in Türkiye'de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki "Hesabım" bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor'a olan katkıları için teşekkür ederiz.”

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın