Linkedin ve Google DeepMind, Yapay Zeka Destekli Chatbotu Pi'yi Duyurdu
Yazar: Editör 04.05.2023 226 0
Paylaş

LinkedIn ve Google DeepMind ortaklığında yapay zeka girişimi Inflection, Pi isimli yapay zeka destekli chatbotu duyurdu.

OpenAI’in yapay zeka destekli chatbotu ChatGPT kullanıma açıldığından itibaren tüm dünyada ismi tanıttı. ChatGPT’nin kullanıcılar adına tez yazmaktan, müzik üretmesine kadar başarılı globalde rakiplerinin dikkatini çekti. Bu konuda gelişmeler ise peşi sıra gelmeye devam ediyor. Linkedln ve Google DeepMind kurucu ortakları Reid Hoffman ve Mustafa Süleyman’ın duyurduğu yapay zekâ girişimi Inflection, Pi adlı yapay zekâ destekli chatbot’unu kullanıma açtı. Süleyman yaptığı açıklamada Pi’nin ücretsiz olacağını sonrasında Premium abonelikler ile ücretli hizmetleri sunacaklarını belirtti. Süleyman Pi konusunda yaptığı açıklamada ise yapay zeka destekli uygulamada yüksek düzeyde duygusal zekaya sahip olduğunu ve görüşme sırasında insan ile sohbet edecekmiş şekilde Pi’nin cevaplar vereceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından globalde teknoloji devlerinin benzer hizmetleri kısa dönemde geliştirerek kullanıma açması öngörülüyor.

Kaynak: https://www.reuters.com/technology/reid-hoffmans-new-ai-startup-inflection-launches-chatgpt-like-chatbot-2023-05-02/

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın