Windows 10 işletim sistemi cloud üzerinden tekrar yüklenebilecek
Yazar: Editör 01.09.2019 245 0
Paylaş

Bugüne kadar bilgisayarlarımıza format atabilmek için genellikle bir USB belleğe ya da bir CD’ye işletim sisteminin bir kopyasını yüklememiz gerekiyordu ancak artık bu zorunluluk ortadan kalktı. Artık Windows 10 işletim sistemi bulut sistemi üzerinden tekrar yüklenebilecek.

Microsoft, Windows 10 için belki de devrim gibi diyebileceğimiz yeni bir yenilik getirdi. Eskiden bir CD’ye işletim sisteminin kopyasını yazarak veya USB bellek içerisine belirli dosyaları atarak kurabildiğimiz Windows işletim sistemi, Windows 10 ile birlikte bilgisayarınıza yüklediğiniz dosyalarla da kurulabiliyordu ancak Microsoft bununla da yetinmedi.

Windows 10 Insider Preview Build’in son güncellemesiyle birlikte gelen birçok özelliğin yanında en çok dikkat çeken özellik “Windows’u indir” özelliği oldu. Bu özellik ile sayesinde artık bilgisayarınızda yeni bir sayfa açmak istiyorsanız bilgisayarınızın içinde herhangi bir dosyanın yüklü olarak bulunmasına gerek kalmıyor. Bu işi Windows sizin yerinize hallediyor.

Şirket, “remove everything” seçeneği seçilirse bütün verilerin ve yüklü olan uygulamaların silineceğini vurguladı. Ayrıca dikkat etmek gereken bir başka nokta ise, yazılımın henüz ön sürümde olması. Eğer kaderinizi bilgisayarınızın bulut ayarlarına ve internetinize bırakmak istemiyorsanız, bu özelliğin resmi olarak stabil versiyonunun çıkmasını beklemek isteyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.webtekno.com

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın