Chrome'da sekme artık başka cihazlara gönderilebilecek
Yazar: Editör 11.09.2019 268 0
Paylaş

Google Chrome’un 77. güncellemesi ile beraber yeni bir özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Chrome 77’de kullanıcılar herhangi bir sekmeyi, başka bir cihaza gönderebilecekler.

Google, Chrome 77 güncellemesini bu hafta yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile beraber Chrome’de birçok görsel değişik göze çarptı. Ancak güncellemede öne çıkan özellik, kullanıcıların cihazları arasında sekmeleri doğrudan gönderebilmesinin sağlayacak yeni bir menü oldu.

Chrome üzerinde açık olan bir bağlantının üzerinde sağ tıklayarak bundan sonra diğer cihazlarınıza gönderebileceksiniz. iOS’te Chrome kullanıyorsanız, Chrome’un açık olması ve gönderilen sekmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Windows ve Android’de izin istemeden kullanılabiliyor. Ancak bu özellik henüz macOS’lar kullanılabilir değil.

Chrome’un açık olan ve son açılan sekmeyi diğer cihazlardan görüntülenmesi özelliği uzun süredir vardı. Ancak bir sekmede açık olan internet sayfasının paylaşılması mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasında geçiş yapacak kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak.

Chrome, hem mobil platformlarda hem de masaüstünde en popüler tarayıcı olmaya devam ediyor. Bu nedenle Google, web tarayıcısının çapraz platform özelliklerini düzenli olarak geliştirmek ve yenilerini eklemek üzere çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Kaynak : https://www.webtekno.com

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın