Dell, Uzaktan Çalışma Politikasında Terfi Sürecini Değiştiriyor
Yazar: Editör 20.03.2024 126 0
Paylaş

Dell, iş politikasında önemli bir değişikliğe imza attı ve uzaktan çalışanlara terfi imkanı verilmeyeceğini duyurdu. Şirket, terfi etmek isteyen çalışanlarının ofise gelmeleri gerektiğini açıkladı.

Şubat ayında ofise dönüş zorunluluğu getiren Dell, mayıs ayından itibaren uzaktan çalışan tüm personele haftada 3 gün ofise gelmelerini şart koştu. Personel evden çalışmaya devam etmek isterse bunu yapabilecek, ancak terfi durumlarında veya pozisyon değişikliklerinde değerlendirmeye alınmayacaklar.

Bu karar, çalışanlar arasında tartışmalara neden oldu. Bazıları, bu değişikliğin şirketin maliyetleri azaltmak amacıyla yapıldığını düşünürken, diğerleri kadın çalışanları olumsuz etkileyebileceğinden endişe ediyor. Dell'in aldığı bu karar, iş dünyasındaki uzaktan çalışma modelleri üzerine yapılan geniş kapsamlı tartışmayı alevlendirdiği belirtiliyor.

Ayrıca, Dell'in bu kararının iş dünyasındaki diğer şirketleri de etkileyebileceği ve uzaktan çalışma modellerinin gelecekteki yönelimini şekillendirebileceği düşünülüyor.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/dell-remote-workers-promotion-return-office-push-flexible-work-2024-3

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın