Dijital yayın platformu Netflix PIN kodu sistemiyle ebeveyn kontrolünü devreye alıyor
Yazar: Editör 02.12.2019 143 0
Paylaş

Netflix Türkiye yaptığı yeni bir açıklama ile daha gündeme geldi. Ebeveyn kontrolünü artıracağını söyleyen Netflix, yeni uygulamasını duyurdu. Netflix Türkiye ebeveyn kontrolü için PIN kodu dönemi başlıyor.

Netflix Türkiye ebeveyn kontrolü için yeni dönem başlattı

Netflix Türkiye ebeveyn kontrolü ile ilgili yeni bir uygulama başlattığını duyurdu. Ebeveynlere çocuklarının izledikleri içerikleri denetleme olanağı sunan şirket, bunu güçlendirme kararı aldı. Yapılan basın açıklamasında, PIN kodu uygulamasının devreye alındığını duyurdu.

Yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımlar PIN kodu ile koruma altına alınacak. Konuyla ilgili yapılan basın açıklaması şu şekilde:

“Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

Netflix ebeveyn kontrolü nedir?

İsminden de anlaşılabileceği gibi bu özellik, ebeveynlerin çocuklarının izledikleri içerikleri denetleme olanağı sunuyor. Ebeveyn kontrolünü ayarlamak için kullancının iki farklı alternatifi bulunuyor. Bunlardan biri; hesap düzeyi.

Hesap düzeyi, sayesinde belirli içerikler için PIN kodu istenebiliyor. Bunun için ebeveynlerin 4 haneli bir PIN belirlemesi gerekiyor.

Bir diğer alternatif ise profil düzeyi. Bu özellik de doğrudan bir profilin yetişkinlik seviyesini ayarlamaya yardımcı oluyor. Bu durumda yetişkinler ve çocuklar farklı profillere giriş yapması gerekiyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın