Fintech girişimi Paytm 1 milyar dolar yatırım aldığını duyurdu
Yazar: Editör 26.11.2019 273 0
Paylaş

Dijital ödeme girişimi Paytm, 1 milyar dolar yatırım aldığını duyurdu.

2018 yılının Ağustos ayında Warren Buffet'ın Hindistan merkezli bir Fintech olan Paytm'e yatırım yapmıştı. Bugün ise yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan dijital ödeme girişimi Paytm, 1 milyar dolar yatırım aldığını duyurdu.

Hindistan'daki mobil ödeme pazarının en önemli oyuncularından olan Paytm, T Rowe Price liderliğinde gerçekleştirdiği G serisi yatırım turunda 1 milyar dolar yatırım alarak değerlemesini 16 milyar dolara kadar çıkardı. Yatırım turuna T Rowe Price'ın haricinde Ant Financials, SoftBank Vision Fund ve Discovery Capital'ın katıldığını da ekleyelim.

Paylaşılan bilgilere göre Ant Financials 400, SoftBank Vision Fund ise 200 milyon dolar ile 1 milyar dolarlık yatırım turuna katıldı. Paytm mobil cüzdanı kullanıcıların çok kolay bir şekilde para transferi ve ödemeler yapmalarına olanak tanıyor. Paytm'nin çatı şirketi konumunda olan One97 Communications, alınan 1 milyar dolarlık yatırım ile birlikte bugüne kadar aldığı toplam yatırımı da 3,3 milyar dolara çıkardı.

Alınan yatırımın şirketin küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında varlığını güçlendirmek için kullanılacağın paylaşan Paytm kurucusu ve CEO'su Vijay Shekhar Sharma, gelecekte kredi ve sigorta gibi finansal teklifler sunacaklarını da sözlerine ekledi.

Hindistan'ın mobil ödeme teknolojileri konusunda oldukça önemli bir merkez… Google, Walmart, ve Facebook gibi önemli firmalar Hindistan'da mobil ödeme çözümleri sunuyorlar. Credit Suisse firmasının paylaştığı bilgilere göre Hindistan'daki dijital ödeme pazarı önümüzdeki 4 yıl içinde 1 trilyon dolar değerine ulaşacak. Pazarın şu anki değeri ise 200 milyar dolar.

Kaynak : https://webrazzi.com

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın