Migros, Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları Oluşturacak
Yazar: Editör 06.10.2022 465 0
Paylaş

Migros, elektrikli otomobiller için şarj istasyonları kuracağını açıkladı.

Teknolojilerin gelişmesi ve iklimde yaşanan bozulmayla otomobil markaları akaryakıtlı araçlardan elektrikli motorlu araçlara dönüştürmek üzere çalışmalarına devam ediyor.Pazarda yapılan bu değişiklikler ise şarj istasyonu başta olmak üzere birçok yeni alanda farklı iş alanlarına alan açıyor. Türkiye'nin en büyük zincir marketlerinden olan Migros bu alanda açılan iş alanına yatırım yapacağını duyurdu.Migros, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada ; hizmet verdiği lokasyonlarda elektrikli otomobiller için şarj istasyonu kuracağını duyurdu. Migros oluşturacağı bu istasyonlar için 4 milyon 500 bin TL harcama yapacak.

Migros'un KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:

"Şirketimizin faaliyet gösterdiği lokasyonlarda elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması amacıyla, yeni bir anonim şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Söz konusu hizmetlerin verilebilmesi için alınması gereken yasal izinler için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu dahil gerekli başvurular yapılacaktır.

Yeni şirket Migros Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olacak olup, nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi ise 4.500.000 TL olacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."

Paylaş
Hiç Yorum Yapılmamış
Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapın